KONSULTANT AJURWEDY - poziom I - wersja 1 - stara - Ajurweda

Ajurweda

Ajurweda Shivani logo
Kurs online I stopnia z certyfikatem

Zostań konsultantem Ajurwedy pod okiem praktyków.

 
Ten 10-tygodniowy kurs pozwoli Ci nie tylko uporządkować siebie i swoje życie, ale da także możliwość pomocy innym. Znaczenie zawodu konsultanta ajurwedyjskiego rośnie, a Polacy coraz chętniej zwracają się w stronę natury. Z nami poznasz praktyczny wymiar Ajurwedy i jej najskuteczniejsze narzędzia.
 
Data rozpoczęcia kursu: 19 kwietnia 2024

Czujesz, że Twoje życie potrzebuje zmian?


Zapraszamy Cię na 10-tygodniowy kurs w języku polskim.

1

Taki kurs w Polsce

10

Tygodni nauki

12

Osób w grupie

100

Godzin lekcyjnych

tryb nauki: online
praktyczne ćwiczenia

early birds do 15 marca (6 200 zamiast 7 300).

Nie chcesz płacić jednorazowo?
Sprawdź opcje finansowania kursu:

Co zyskasz dzięki kursowi?​

 • Poznasz założenia leczenia ajurwedyjskiego i zawodu konsultanta
 • Będziesz uczyć się pod okiem lekarza ajurwedyjskiego
 • Nauczysz się sprawdzonych technik diagnostycznych
 • Będziesz pracować z doświadczoną konsultantką Ajurwedy
 • Poznasz psychologię ajurwedyjską​
 • Nauczysz się komponować diety i jadłospisy​
 • Przećwiczysz swoje umiejętności
 • Odkryjesz, jak budować zdrowie i wartościowe relacje z innymi

Program kursu

Nowe podejście do Ajurwedy

Poznasz historię Ajurwedy, jej fundamentalne założenia i cechy profesjonalnego konsultanta.

Dharma w doradztwie

Odkryjesz swój indywidualny cel bycia konsultantem i wzmocnisz motywację do pomocy sobie oraz innym.

Nauka o Doszach

Dosze Vata, Pitta, Kapha odpowiadają za stan fizyczny i psychiczny człowieka. Nauczysz się je rozpoznawać i balansować tak, by efektywnie dbać o zdrowie klientów.

Prakriti, Vikriti i umysł

Prakriti to idealny stan zdrowia, Vikriti to stan, w którym obecnie się znajdujesz. Dowiesz się jak na ich podstawie diagnozować swoje problemy.

Dieta i jadłospisy

Nauczysz się określać właściwe rodzaje odżywiania w zależności od stanu dosz. Poznasz autorskie przepisy i plany żywieniowe.

Naturalny detoks

Dowiesz się, jak przeprowadzać skuteczny i profesjonalny sezonowy detoks, który uwolni organizm oraz psychikę od nagromadzonych toksyn.

Analiza pulsu, języka i moczu

Poznasz ajurwedyjską diagnostykę pulsu, języka oraz moczu, która od tysięcy lat pomaga diagnozować schorzenia i nieprawidłowości.

Psychologia ajurwedyjska

Ajurweda podchodzi do człowieka całościowo. Nauczysz się uzdrawiania nierównowagi emocjonalnej i poznasz Teorię Trzech Gun.

Sztuka komunikacji

Umiejętność budowania i naprawy relacji z innymi to potężne narzędzie. Poznasz ajurwedyjskie podejście do komunikacji z perspektywy nierównowagi dosz.

Zaawansowana psychologia

Nauczysz się porządkowania przeszłości i zaawansowanych technik radzenia sobie z bólem oraz brakiem balansu psychologicznego.

Techniki konsultacyjne

Poznasz praktyczne narzędzia pracy konsultanta ajurwedyjskiego, m.in. prowadzenia wywiadów, ustalania formatu konsultacji czy udzielania porad klientom.

Bonusy dla uczestników kursu

Dodatkowo otrzymasz tygodniowe plany odżywiania dla każdej doszy, kurs zarządzania stresem oraz kurs tworzenia i rozwijania relacji oraz rozwiązywania konfliktów.

Egzamin i certyfikacja

Miesiąc po ukończonym kursie możesz przystąpić do egzaminu certyfikującego, po którego zdaniu Twoje nazwisko zostanie dodane do oficjalnej listy konsultantów ajurwedyjskich. KOSZT EGZAMINU CERTYFIKUJĄCEGO TO 80 USD I NIE JEST WLICZONY W CENĘ KURSU.

Do startu kursu pozostało:

Dla kogo jest ten kurs?

 • osób zainteresowanych rozwojem osobistym​
 • tych, którzy chcą poznać naturalną medycynę Ajurwedy​
 • osób szukających naturalnych sposobów leczenia​
 • osób, które chcą pracować w zawodzie konsultanta
 • lekarzy, terapeutów, psychologów i masażystów​
 • dietetyków, kucharzy, coachów, nauczycieli jogi

Opinie absolwentów

Prowadzące kurs

Dr shivani sood
LEKARZ AJURWEDY

Dr Shivani Sood


Jestem lekarzem Ajurwedy z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym. Przeprowadziłam tysiące konsultacji 1:1, kilkadziesiąt międzynarodowych projektów w Europie, USA i Kanadzie. Zdobyłam stopień doktora, licencjat medycyny ajurwedyjskiej i chirurgii (B.A.M.S.) z renomowanego Govt. University w Maharashtra. Jestem także magistrem medycyny alternatywnej oraz programowania neurolingwistycznego, posiadam dyplom z zakresu żywności i żywienia. Jestem zarejestrowana w Centralnej Indyjskiej Radzie Medycznej w Mombaju oraz w Himachal Board of Ayurvedic Practitioners. Ajurweda to moje życie i jestem tu po to, by pomóc także Tobie.
kwiat ajurwedy
ajurweda kamienie
CERTYFIKOWANA KONSULTANTKA

Monika Malec-Ziomkowska


Certyfikowana konsultantka Ajurwedy stopnia I i II, certyfikowany nauczyciel Jogi Shivananda, dyplomowana pielęgniarka, fitoterapeuta. Ukończyłam kurs bioenergoterapii, certyfikowany kurs dla nauczycieli Jogi Shivananda, studia podyplomowe „Ajurweda jako holistyczna koncepcja zdrowia”. Terapii ajurwedyjskich uczyłam się u źródła – w Indiach. Jestem też germanistką i absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej, dzięki czemu wypracowałam własne metody dydaktyczne. Na co dzień pracuję z osobami, które chcą zmieniać swoje życie w zgodzie z zasadami Ajurwedy. Wprowadzam indyjskie założenia do polskiej rzeczywistości.

Kurs zgodny ze światowymi standardami

Program został opracowany przez doświadczonych lekarzy i konsultantów. Jest rekomendowany przez Polskie Stowarzyszenie Ajurwedy PRANA. Kurs kończy się uznawanym na świecie certyfikatem.

Zarezerwuj miejsce na kolejną edycję kursu


Zostań konsultantem własnego zdrowia z Ajurwedą pod okiem praktyków. Ten 10-tygodniowy kurs pozwoli Ci nie tylko uporządkować siebie i swoje życie, ale da także możliwość pomocy innym.
Znaczenie zawodu konsultanta ajurwedyjskiego rośnie, a Polacy coraz chętniej zwracają się w stronę natury.
Z nami poznasz praktyczny wymiar Ajurwedy i jej najskuteczniejsze narzędzia

Kurs na konsultanta Ajurwedy

 • zajęcia po polsku
 • 10 tygodni nauki
 • 100 godzin lekcyjnych
 • 12 osób w grupie
 • egzamin certyfikujący
 • dołączenie do oficjalnej listy konsultantów ajurwedyjskich
   

Najczęściej zadawane pytania

Jak zorganizowane są zajęcia?

 

Pierwsze spotkanie jest spotkaniem organizacyjnym. Po tym spotkaniu otrzymujesz dostęp do materiałów z zakresu tygodnia nauki (wideo + PDF). Nowe materiały są udostępniane co tydzień.

 

Pod koniec każdego tygodnia (dokładny dzień zostanie podany w czasie pierwszego spotkania) odbywa się spotkanie online całej grupy z Moniką Malec-Ziomkowską. Wtedy utrwalasz wiedzę, poszerzasz ją, zadajesz pytania i analizujesz swoje ćwiczenia i zadania z całego tygodnia.

 

Po 3 spotkaniach z Moniką w kolejnym tygodniu przychodzi czas na indywidualne konsultacje z dr Shivani Sood (75 minut – jeżeli jest potrzeba – z tłumaczem). Później cykl się powtarza (3 tygodnie nauki, każdy zakończony spotkaniem z Moniką; w kolejnym tygodniu odbywają się ponownie konsultacje z dr Sood). Kolejny, ostatni cykl trwa dwa tygodnie, czyli tydzień nauki, spotkanie z Moniką, znów tydzień nauki i spotkanie z Moniką. Po 4 tygodniach od zakończeniu kursu odbywa się egzamin online.

Czy kurs odbywa się zdalnie, czy muszę przyjeżdżać na spotkania?

 

Wszystkie zajęcia i spotkania odbywają się zdalnie. Dostęp do wideo i materiałów PDF masz na platformie, spotkania Moniką lub dr Shivani Sood również są online.

Czy w ramach kursu odbywają się spotkania 1:1 z dr Shivani Sood?

 

Tak, każda osoba z grupy ma indywidualne konsultacje z dr Sood. Konsultacja trwa 75 minut.

Do czego uprawnia mnie certyfikat?

 

Certyfikat potwierdza Twoją wiedzę zdobytą podczas kursu. Zgodnie z indyjskim prawem, zostaniesz wpisana/y na listę konsultantów dr Shivani Sood.

 

Dzięki certyfikatowi możesz udzielać porad, oceniać stan zdrowia klientów, przygotowywać plany żywieniowe, dobierać zioła czy wskazywać nieinwazyjne rozwiązania zdrowotne. Pamiętaj, że kurs nie uprawnia Cię do wykonywania zawodu lekarza czy przeprowadzania takich terapii jak m.in. panchakarma.

Czy muszę znać angielski, żeby wziąć udział w kursie?

 

Nie. Materiały wideo z dr Shivani Sood są przetłumaczone na język polski, materiały PDF są w całości po polsku. Jeśli nie posługujesz się komunikatywnym angielskim, w czasie konsultacji z dr Sood zapewnimy Ci tłumacza.