Kurs na konsultanta Ayurvedy

Zapraszamy Cię na 10-tygodniowy kurs w języku polskim, który pozwoli nie tylko uporządkować Twoje życie, zdrowie oraz relacje z innymi, ale wyposaży Cię także w wiedzę i umiejętności, dzięki którym będziesz mógł pomagać innym!
Przed nami 10 intensywnych tygodni, których zwieńczeniem będzie egzamin i certyfikat profesjonalnego konsultanta Ajurwedy!


Kurs na konsultanta Ayurvedy pierwszego
stopnia.

5 edycja startuje już niebawem…

Zawartość KURSU AJURWEDY

NOWE PODEJŚCIE DO AJURWEDY

MODUŁ 1 – TYDZIEŃ 1
NOWE PODEJŚCIE DO AJURWEDY

Wprowadzenie. Poznaj historię Ajurwedy.
Cechy profesjonalnego konsultanta.

JAK ODNALEŹĆ SWOJĄ DHARMĘ W DORADZTWIE

MODUŁ 2- TYDZIEŃ 1
JAK ODNALEŹĆ SWOJĄ DHARMĘ W DORADZTWIE

Konsultant ajurwedyjski to osoba, która dzięki swojej wiedzy potrafi doradzać ludziom i  prowadzać zmiany w ich życiu. W tym module nauczysz się, jak zidentyfikować swój cel, wzmocnić determinację i znaleźć swój unikalny głos w doradztwie.

NAUKA O DOSZACH

MODUŁ 3 – TYDZIEŃ 1
NAUKA O DOSZACH

Czym są dosze? Jak wpływają na nasze zdrowie fizyczne i emocjonalne? Dowiesz się, jakie potrzeby się z nimi wiążą i jakie rodzi to ograniczenia! Każda choroba jest głęboko powiązana z nierównowagą dosz. Poznaj je, a będziesz w stanie nie tylko zaplanować odpowiednią dietę dla siebie i swoich klientów, ale również nauczysz się, jak radzić sobie z tzw. psychologicznymi wyzwalaczami, które każdy z nas ma w sobie. Przykład: cierpisz na zaparcia lub zespół jelita drażliwego. Słyszałeś, że jest to związane z niewłaściwymi nawykami żywieniowymi lub stresem. Ale czy zastanawiałeś się nad swoim wzorcem snu?
Czy przeanalizowałeś, co robisz po przebudzeniu, jak to może być powiązane z twoimi emocjami i twoim Vikriti – czyli twoim aktualnym stanem? Istnieje unikalne połączenie pomiędzy ciałem i umysłem. Wszystkie nasze problemy zaczynają się od tego ostatniego. Wiele z tych połączeń poznasz w tym module.

Otrzymasz jasne informacje, jak przywracać psychosomatyczną równowagę dosz tak, abyś mógł cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Dowiesz się, że z ajurwedyjskiej perspektywy nie istnieje jedna, uniwersalna procedura leczenia różnych chorób.  Doprowadzenie klienta z powrotem do stanu równowagi zależy od zbalansowania jego indywidualnego stanu dosz. Będziesz zaskoczony tym, jak różni się podejście Ajurwedy od standardowego podejścia medycyny klasycznej.

WPROWADZENIE DO TEORII DOSZ

MODUŁ 3- TYDZIEŃ 1
WPROWADZENIE DO TEORII DOSZ

Vata – siła ruchu: powietrze i eter. Dowiesz się, jak Vata wpływa na brak równowagi w poszczególnych narządach i jak kontroluje nasz system nerwowy.

Pitta – siła dynmiczna: ogień. Fascynujący, gorący hipnotyzujący ogień: każdy lubi go obserwować, lecz nikt nie chce się do niego zbytnio zbliżyć, ze względu na strach przed poparzeniem. Taka właśnie jest Pitta. Ludzie są nią zafascynowani, ale często trzymają się od niej na dystans.

Kapha – siła harmonii: ziemia i woda. Wsparcie dla Vata i Kapha. Dowiesz się, czy masz wokół siebie takich ludzi i nauczysz się doceniać ich obecność.

ZROZUMIENIE PRAKRITI, VIKRITI I UMYSŁU

MODUŁ 4 – TYDZIEŃ 2
ZROZUMIENIE PRAKRITI, VIKRITI I UMYSŁU

Prakriti jest fundamentem ciała i umysłu. Dzięki niemu poznajesz, kim jesteś i jaki jest wyższy cel Twojego życia (Dharma). Znając swoje Prakriti oraz Vikriti, będziesz w stanie zdiagnozować zaistniały problem zdrowotny.
Internet oferuje wiele testów online, które powinny pomóc Ci określić Prakriti. Najczęściej jednak przynoszą one więcej wątpliwości niż rozwiązań. Doktor Shivani Sood opracowała własną, unikalną metodę ustalania Prakriti, która jest skuteczna w przypadku jej pacjentów od wielu lat. Tym unikalnym podejściem podzieli się właśnie w czasie naszego kursu.

PODSUMOWANIE TYGODNIA – LEKCJA NA ŻYWO

KONCEPCJE I ZASADY ANALIZY

MODUŁ 5 – TYDZIEŃ 2
KONCEPCJE I ZASADY ANALIZY

Teraz przejdziemy do nauki praktycznych narzędzi do uzdrawiania siebie i innych.

Usystematyzujemy dotychczasową wiedzę i określimy podstawowe schematy struktur potrzebnych nam do pracy.

SZTUKA WŁAŚCIWEGO ODŻYWIANIA SIĘ I PRZYKŁADOWE PLANY MENU

MODUŁ 6 – TYDZIEŃ 2

SZTUKA WŁAŚCIWEGO ODŻYWIANIA SIĘ I PRZYKŁADOWE PLANY MENU

Jak już wiesz, odżywianie jest jedną z podstaw utrzymania równowagi w organizmie, a dzięki temu w całym życiu. W tym module dowiesz się, jak określić właściwy rodzaj odżywiania w zależności od indywidualnego stanu dosz. Nauczysz się je balansować, gdy są w nierównowadze. Ta część kursu zawiera także opracowane przez nas przepisy.

 • Podstawowe wskazówki żywieniowe.
 • Dlaczego alkalizacja jest tak ważna?
 • Dieta równoważąca Vata.
 • Dieta równoważąca Pitta.
 • Dieta równoważąca Kapha.

PODSUMOWANIE TYGODNIA – LEKCJA NA ŻYWO

DETOKSYKACJA WE WŁAŚCIWY SPOSÓB

MODUŁ 7 – TYDZIEŃ 3
DETOKSYKACJA WE WŁAŚCIWY SPOSÓB

Coraz więcej mówi się o bezwzględnej potrzebie detoksykacji. Coraz częściej zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze organizmy są przepełnione szkodliwymi substancjami.
Istnieje wiele sposobów przeprowadzenia detoksykacji. Ważne, by wiedzieć, jak zrobić to bezpiecznie i skutecznie. Niestety, Internet często wprowadza nas w błąd podając uproszczone lub błędne wskazówki.
Aby prawidłowo przeprowadzić detoks w domowych warunkach, trzeba wziąć pod uwagę naprawdę wiele aspektów. Powinniśmy np. wiedzieć, w jaki sposób toksyny dostają się do organizmu i co powodują, jak i kiedy możemy przeprowadzić detoksykację oraz w jaki sposób dopasować ją do naszej unikalnej konstytucji. Moduł ten zawiera
przewodnik, jak przeprowadzić sezonowy detoks zgodnie z Ajurwedą, biorąc pod uwagę również mentalne aspekty detoksykacji.

 • Rodzaje toksyn czyli Ama.
 • Przyczyny tworzenia się toksyn.
 • Oznaki obecności toksyn w ciele.
 • Cel detoksykacji.
 • Przepisy i recepty dla każdej doszy dla przeprowadzenia bezpiecznej detoksykacji w domu.
 • Skutki uboczne detoksykacji.

SZTUKA CZYTANIA Z CIAŁA

MODUŁ 8 – TYDZIEŃ 3
SZTUKA CZYTANIA Z CIAŁA

Ajurweda dysponuje narzędziami diagnostycznymi, takimi jak: analiza języka, pulsu i moczu. Moduł ten nauczy Cię z nich korzystać w prawidłowy sposób. Te niezwykle istotne analizy pozwalają na wykrycie wczesnych symptomów, które ostrzegają nas przed nadejściem choroby. Dowiesz się, w których miejscach języka „znajdziesz” poszczególne narządy.

Być może jeszcze nie wiesz, ale czytanie pulsu to również świetny sposób na sprawdzanie interakcji w ciele. Nauczysz się także, co analiza moczu mówi o naszym zdrowiu i zaburzeniach dosz.

 • Diagnostyka języka
 • Diagnostyka pulsu
 • Diagnostyka moczu

PSYCHOLOGIA AJURWEDYJSKA

MODUŁ 9- TYDZIEŃ 3
PSYCHOLOGIA AJURWEDYJSKA

To bardzo ważna i unikalna część kursu.
Moduł ten wyjaśnia znaczenie psychologii ajurwedyjskiej.
Poznasz jej moc w uzdrawianiu nierównowagi emocjonalnej.
Wszystkie nasze problemy zaczynają się właśnie w umyśle.
Przeanalizujemy różne sposoby myślenia i określimy, jak wpływają na człowieka.

To kolejne kluczowe narzędzie do diagnozowania i ustalania planu leczenia. W tym miejscu poznasz nową teorię – Teorię Trzech Gun.

 • Wykorzystanie psychologii do leczenia i uzdrawiania.
 • Guny – podstawowe funkcje umysłu.

PODSUMOWANIE TYGODNIA | LEKCJA NA ŻYWO

KONSULTACJE

KONSULTACJE – TYDZIEŃ 4
KONSULTACJE I CZAS NA SAMOKSZTAŁCENIE
150 MINUT PERSONALIZOWANEGO COACHINGU Z DR SHIVANI SOOD

W tym tygodniu Doktor Shivani Sood będzie osobiście konsultowała się z każdym uczestnikiem kursu indywidualnie, by wesprzeć w autodiagnozie.
Umożliwi Ci to właściwe planowanie i wprowadzanie odpowiedniego dla Ciebie planu dietetycznego.

BONUS TYLKO DLA UCZESTNIKÓW KURSU

BONUS – TYDZIEŃ 4
TYGODNIOWY PLAN ODŻYWIANIA
WRAZ Z DOKŁADNYMI PRZEPISAMI
DLA KAŻDEJ DOSZY.

W tym tygodniu nie ma spotkania na żywo.
Pamiętaj, że zanim zaczniesz pomagać innym, najpierw należy uzdrowić siebie! Możesz nadrobić zaległości z ostatniego tygodnia i przygotować dodatkowe pytania ze wszystkich dotychczasowych modułów.

PSYCHOLOGIA AJURWEDYJSKA (CIĄG DALSZY)

MODUŁ 9 – TYDZIEŃ 5
PSYCHOLOGIA AJURWEDYJSKA (CIĄG DALSZY)

Dowiesz się, jak ruchy mentalne wpływają na nas i jak możemy je zrównoważyć. Zagłębimy się jeszcze bardziej w temat i nauczymy się paru sanskryckich terminów.
Sprawdzisz, jakie są stany, w których mogą znajdować się dosze i dowiesz się, dlaczego wszyscy powinniśmy dążyć do osiągnięcia stanu sattvicznego.

 • Vata z Sattvą/Rajasem/Tamasem.
 • Pitta z Sattvą/Rajasem/Tamasem.
 • Kapha z Sattvą/Rajasem/Tamasem.
 • Cykl Sattwa, Rajas, Tamas.
 • Odżywianie dla Twojego typu umysłu.
 • Właściwości pokarmów sattvicznych, radjasowych i tamasowych.

NAUCZ SIĘ SZTUKI KOMUNIKACJI Z AYURVEDĄ

MODUŁ 10 – TYDZIEŃ 5
NAUCZ SIĘ SZTUKI KOMUNIKACJI Z AYURVEDĄ

Wiele razy zadawałeś sobie pewnie pytanie, dlaczego tak trudno jest się dogadać z niektórymi ludźmi. Może Twój partner/partnerka nie rozumie Twojego punktu widzenia, a Ty czujesz się samotny/a lub nie wiesz, dlaczego ciągle spotykasz się z niewłaściwą osobą. Chcesz jak najlepiej dla swoich dzieci, ale one robią dokładnie na odwrót.

Być może dzieci nie mogą dogadać się także pomiędzy sobą, a Ty nie wiesz jak im pomóc. Albo po prostu czujesz się odrzucony i samotny.
W tym tygodniu poznasz wyjątkowe podejście do tego tematu z perspektywy Ajurwedy. Dowiesz się, jak dosze wpływają na nasze relacje z krewnymi, przyjaciółmi i  spółpracownikami.

 • Dynamika relacji w oparciu o analizę Vikriti.

PODSUMOWANIE TYGODNIA | LEKCJA NA ŻYWO

ZAAWANSOWANA PRACA Z PSYCHOLOGIĄ AJURWEDYJSKĄ

MODUŁ 11 – TYDZIEŃ 6
ZAAWANSOWANA PRACA Z PSYCHOLOGIĄ AJURWEDYJSKĄ

Moduł ten wyjaśnia, jak możemy uporządkować naszą przeszłość, połączyć się z naszą siłą i uzdrowić nasz ból dzięki zrozumieniu psychologicznej teorii dosz.
Nauczysz się również technik, dzięki którym będziesz mógł zbalansować swój brak równowagi psychicznej i połączyć się ze swoją wewnętrzną siłą.

 • Teoria Love Tank – Zbiornika Miłości.
 • Podłączenie z wewnętrznym Ja i zmiany w schematach zachowań.
 • Rozwiązania dla braku równowagi dosz.
 • Terapie, medytacje i podstawy ziołolecznictwa.
 • Źródło wiedzy praktyków SHIVANI

PODSUMOWANIE TYGODNIA | LEKCJA NA ŻYWO

TECHNIKI KONSULTACYJNE

MODUŁ 12 – TYDZIEŃ 7
TECHNIKI KONSULTACYJNE

Teraz nauczymy się, jak opracować studium przypadku.
Pokażemy Ci, jak zbierać wywiad, ustalić format podstawowej konsultacji oraz jak udzielać porad w oparciu o wiedzę, którą zdobyłeś we wcześniejszych modułach.
Dowiesz się, jak radzić sobie z każdą nową konsultacją i co zrobić, by ulepszyć jej przebieg.

 • Techniki konsultacji.
 • Konsultacje i interpretacja.
 • Studia przypadków.

TECHNIKI KONSULTACYJNE - COACHING

MODUŁ 12 – TYDZIEŃ 8

TECHNIKI KONSULTACYJNE – COACHING

To tydzień, kiedy dr Shivani Sood ponownie będzie osobiście konsultowała się ze wszystkimi uczestnikami, aby za pomocą narzędzi prezentowanych podczas kursu mogli oni znaleźć rozwiązania dla psychologicznych wyzwań.

150 minut osobistego coachingu

Możesz nadrobić zaległości z zeszłego tygodnia i przygotować swoje pytania.

 

ĆWICZENIE PODSTAWOWYCH TECHNIK KONSULTACYJNYCH

MODUŁ 12 – TYDZIEŃ 9
ĆWICZENIE PODSTAWOWYCH TECHNIK KONSULTACYJNYCH

W tym tygodniu będziemy ćwiczyć techniki badania pulsu.
Przeanalizujemy także podstawowe studium przypadku, tak aby z podaną wcześniej strukturą konsultacji móc dalej praktykować.

PODSUMOWANIE TYGODNIA | LEKCJA NA ŻYWO

PREZENTACJA STUDIUM PRZYPADKÓW

MODUŁ 12 – TYDZIEŃ 10
PREZENTACJA STUDIUM PRZYPADKÓW PRZEZ KAŻDEGO Z UCZESTNIKÓW

W tym tygodniu każdy z uczestników przygotuje podstawowe studium przypadku oraz prezentację na zajęciach.

To czas na przećwiczenie wszystkiego, czego nauczyliśmy się w ostatnich tygodniach.

EXTRA BONUSY TYLKO DLA UCZESTNIKÓW KURSU

KURS MISTRZOWSKI NA TEMAT ZARZĄDZANIA STRESEM

W większości przypadków klient przychodzi w ostrym stadium stresu i potrzebuje natychmiastowej pomocy. Niestety, konsultacja w stanie stresu może spotęgować nierównowagę dosz. Dlatego też Konsultant musi wiedzieć, jak przeprowadzić klienta z fazy stresu do stanu zrelaksowanego.

W tym 90-minutowym Masterclass, zdobędziesz wiedzę, jak pomóc Twojemu klientowi, który jest w stanie rajas lub utknąłw fazie tamas.

JAK ROZWIJAĆ RELACJE, ROZWIĄZYWAĆ KONFLIKTY
I TWORZYĆ DOBRE POŁĄCZENIA

Nauka tworzenia dobrych relacji i ochrony przed tymi toksycznymi nie jest łatwa. Nikt z nas nie rodzi się z tymi umiejętnościami. Pomyśl, ilu spotyka się w życiu ludzi, których obecność sprawia,że czujesz się niekomfortowo? Ile razy wydawało Ci się, że postępujesz dobrze w stosunku do drugiego człowieka, ale efekt był przeciwny do zamierzonego? Czy zadałeś sobie kiedyś pytanie: dlaczego przebywanie z drugim człowiekiem nie przynosi mi i jemu satysfakcji? Jak dobierać osoby bliskie? Jak postępować z rodziną? Dlaczego nie zawsze kontakt z innymi jest łatwy i przyjemny? Te pytania zadaje sobie każdy z nas – także Twoi przyszli klienci.

W tym Masterclass dowiesz się, jak pomóc Twoim klientom rozwijać relacje i radzić sobie z konfliktami. W ten sposób poprawisz jakość ich życia!

Egzamin i certyfikacja

MIESIĄC PO ZAKOŃCZENIU KURSU EGZAMIN NA KONSULTANTA AJURWEDYJSKIEGO STOPIEŃ I

Miesiąc po zakończeniu kursu odbędzie się egzamin.

Opłata za egzamin i certyfikację (wpisanie na indyjską oficjalną listę certyfikowanych konsultantów Ajurwedy) wynosi 80 USD.

Opłata nie jest wliczona w cenę kursu, a do egzaminu przystępujesz wtedy kiedy czujesz, że jesteś na to gotowy.

Czujesz, że Twoje życie potrzebuje zmian?

Zapraszamy Cię na 10-tygodniowy kurs w języku polskim.

zajęcia
po polsku

12 osób
w grupie

100 godzin
lekcyjnych

10 tygodni
nauki

unikatowa
wiedza

egzamin
i certyfikacja